O nasPaweł Stanossek
(1909 - 1992)
Cieszymy się bardzo, że zechcieli Państwo odwiedzić nas na naszych stronach.


Znajdziecie tu Państwo garść informacji o naszej firmie, czym zajmowaliśmy się do tej pory, czym się zajmujemy, co chcielibyśmy robić w przyszłości. Mamy nadzieję, że wszystkie podane tutaj informacje wyczerpią Państwa ewentualne wątpliwości. W przypadku gdyby pojawiły się jakieś pytania zawsze służymy pomocą. Jesteśmy również otwarci na wszelkie sugestie i uwagi z Państwa strony, będą one nam bardzo pomocne przede wszystkim dla zaspokojenia Państwa potencjalnych potrzeb. Będziemy bardzo zadowoleni, gdy pozwolą nam Państwo służyć pomocą i naszym doświadczeniem.

Firma nasza została założona w 1928 roku, przez seniora rodziny. Początkowo maszyny rozlokowane były na bardzo małej powierzchni - 25 m2. Dopiero sześć lat później wybudowano piętrowy budynek, w którym zakład stolarski funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Również wtedy zakupiono nowe maszyny stolarskie. W 1934 roku firma zatrudniała pięciu pracowników.

Zakład nie zaprzestał swojej działalności w okresie II wojny światowej. Wykonywano usługi dla ludności, szkolono również młodych adeptów stolarstwa.

W latach 1958-1959 dokonano rozbudowy zakładu oraz kolejnej modernizacji parku maszynowego. W tych czasach zakład mógł się poszczycić bardzo nowoczesnymi maszynami i urządzeniami stolarskimi. Rozbudowa i modernizacja pozwoliła na zastosowanie nowoczesnych technologii, a przede wszystkim rozszerzyć zakres świadczonych usług.
 
Obecny właściciel to trzeci z synów założyciela, wyszkolony na mistrza w zawodzie. Również wnuk seniora  poszedł w ślady przodków i pełni obecnie odpowiedzialne funkcje - mistrza i szefa produkcji. 

Nasza firma bierze aktywny udział w unijnym przedsięwzięciu
„KAPITAŁ LUDZKI – NARODOWA STRATEGIA SPÓJNOŚCI” pod patronatem Uniwersytetu Opolskiego.
Odbyliśmy wyjazd studyjny dla branży stolarskiej w lutym 2010r. oraz w czerwcu 2014r. do STYRII – GRAZ (AUSTRIA), gdzie zapoznaliśmy  się m.in. ze sposobem kształcenia zawodowego w Austrii oraz odbyliśmy spotkanie w Wyższej Szkole Technicznej HTL w Graz nt. „NAUCZYCIEL W PRZEDSIĘBIORSTWIE”

*Zatrudniamy kilku pracowników. Nie zaniechaliśmy również działalności pedagogicznej, gdyż kontynuując tradycję zakład prowadzi praktyczną naukę zawodu.  W naszej firmie na przestrzeni 92 lat działalności wyszkoliło się kilkudziesięciu adeptów stolarstwa, w tym kilkunastu mistrzów.

*Właściciel jest też członkiem (wiceprzewodniczącym) Komisji Egzaminacyjnej Czeladniczo-Mistrzowskiej oraz członkiem Komisji Rewizyjnej przy Izbie Rzemieślniczej w Opolu. Jest wieloletnim członkiem Zarządu Cechu Rzemiósł Różnych w Kluczborku, obecnie jest Pierwszym Podstarszym Cechu.

DREWNO STWORZYŁA NATURA - MY NADAJEMY MU KSZTAŁT.

Aktualności
Drogi Absolwencie Szkoły Podstawowej
Zatrudnimy stolarza
Zatrudnimy stolarza na pełny etat lub osobę do przyuczenia. Warunki pracy i płacy do omówienia w siedzibie firmy.

 
Podstrony:  1  2  3 
 
 Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności. 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH